Red Cedar Basketball League
Red Cedar Basketball League
Red Cedar Basketball League

7th & 8th Grade Boys League Schedule
Home
2021 - 2022 SEASON
2021 - 2022 SEASON
Printable Version
PDF

REVISED 1/31/22

              Sat 02/05/2022            
                    Date
Dewitt Jr High Large
Sat 02/05/2022 3:00 PM Dewitt Jr High Large 7TH BOYS SILVER EAST DW25 GL20
Sat 02/05/2022 4:15 PM Dewitt Jr High Large 7TH BOYS SILVER EAST GL20 BT12
Sat 02/05/2022 5:30 PM Dewitt Jr High Large 7TH BOYS SILVER EAST DW25 BT12
Dewitt Jr High Small
Sat 02/05/2022 3:00 PM Dewitt Jr High Small 8TH BOYS BRONZE LV6 DW28
Sat 02/05/2022 4:15 PM Dewitt Jr High Small 8TH BOYS BRONZE MV13 LV6
Sat 02/05/2022 5:30 PM Dewitt Jr High Small 8TH BOYS BRONZE MV13 DW28
Grand Ledge Beagle Main A
Sat 02/05/2022 2:00 PM Grand Ledge Beagle Main A 8TH BOYS SILVER WEST WL24 GL23
Sat 02/05/2022 3:15 PM Grand Ledge Beagle Main A 8TH BOYS SILVER WEST OK25 ER12
Sat 02/05/2022 4:30 PM Grand Ledge Beagle Main A 8TH BOYS SILVER WEST HT21 WL24
Grand Ledge Beagle Main B
Sat 02/05/2022 3:15 PM Grand Ledge Beagle Main B 8TH BOYS SILVER WEST EL14 HT21
Sat 02/05/2022 4:30 PM Grand Ledge Beagle Main B 8TH BOYS SILVER WEST GL23 EL14
Haslett M.S. Back
Sat 02/05/2022 7:00 PM Haslett M.S. Back 7TH BOYS SILVER WEST HS19 LV5
Haslett M.S. Front
Sat 02/05/2022 7:00 PM Haslett M.S. Front 7TH BOYS SILVER EAST DN9 HS20
Laingsburg High School A
Sat 02/05/2022 12:45 PM Laingsburg High School A 8TH BOYS SILVER WEST LG15 OL14
Sat 02/05/2022 2:00 PM Laingsburg High School A 8TH BOYS SILVER WEST OL14 MS19
Sat 02/05/2022 3:15 PM Laingsburg High School A 8TH BOYS SILVER WEST MS19 LG15
Lakewood Middle School
Sat 02/05/2022 12:30 PM Lakewood Middle School 7TH BOYS SILVER EAST LK8 HS21
Sat 02/05/2022 1:45 PM Lakewood Middle School 7TH BOYS SILVER EAST HS21 PR11
Sat 02/05/2022 3:00 PM Lakewood Middle School 7TH BOYS SILVER EAST PR11 LK8
Sat 02/05/2022 4:15 PM Lakewood Middle School 7TH BOYS SILVER EAST OK23 PT24
Potterville High School
Sat 02/05/2022 3:15 PM Potterville High School 7TH BOYS SILVER WEST MA15 P08
Sat 02/05/2022 4:30 PM Potterville High School 7TH BOYS SILVER WEST MS18 MA15
Sat 02/05/2022 5:45 PM Potterville High School 7TH BOYS SILVER WEST P08 MS18
Sat 02/05/2022 7:00 PM Potterville High School 8TH BOYS GOLD PO7G MS17G
              Sun 02/06/2022            
                    Date
Eaton Rapids ICA
Sun 02/06/2022 9:00 AM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS SILVER WEST HS17 CH19
Sun 02/06/2022 10:15 AM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS SILVER WEST ER12 CH19
Sun 02/06/2022 11:30 AM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS GOLD PW15G MS17G
Sun 02/06/2022 12:45 PM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS SILVER WEST ER12 HS17
Sun 02/06/2022 2:00 PM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS GOLD LC1G PW15G
Sun 02/06/2022 3:15 PM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS GOLD EL12G SP9G
Sun 02/06/2022 4:30 PM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS GOLD EL12G CH17G
Sun 02/06/2022 5:45 PM Eaton Rapids ICA 8TH BOYS GOLD SP9G CH17G
Fowlerville Jr High
Sun 02/06/2022 9:00 AM Fowlerville Jr High 8TH BOYS SILVER EAST FV22 HT22
Sun 02/06/2022 10:15 AM Fowlerville Jr High 8TH BOYS SILVER EAST HT22 BT13
Sun 02/06/2022 11:30 AM Fowlerville Jr High 8TH BOYS SILVER EAST FV22 BT13
Grand Ledge Beagle Main A
Sun 02/06/2022 9:00 AM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS BRONZE GL21 DW26
Sun 02/06/2022 10:15 AM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS BRONZE FV20 DW26
Sun 02/06/2022 11:30 AM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS BRONZE FV20 GL21
Sun 02/06/2022 12:45 PM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS SILVER EAST GL20 PT24
Sun 02/06/2022 2:00 PM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS SILVER EAST BT12 PR11
Sun 02/06/2022 3:15 PM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS SILVER EAST HS20 PT23
Sun 02/06/2022 4:30 PM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS GOLD PT22G PW14G
Sun 02/06/2022 5:45 PM Grand Ledge Beagle Main A 7TH BOYS GOLD PT22G GL19G
Grand Ledge Beagle Main B
Sun 02/06/2022 9:00 AM Grand Ledge Beagle Main B 7TH BOYS BRONZE CH20 GL22
Sun 02/06/2022 10:15 AM Grand Ledge Beagle Main B 7TH BOYS BRONZE ST11 FV21
Sun 02/06/2022 11:30 AM Grand Ledge Beagle Main B 7TH BOYS BRONZE FV21 CH20
Sun 02/06/2022 12:45 PM Grand Ledge Beagle Main B 7TH BOYS BRONZE GL22 ST11
Sun 02/06/2022 2:00 PM Grand Ledge Beagle Main B 8TH BOYS BRONZE LV7 GL24
Sun 02/06/2022 3:15 PM Grand Ledge Beagle Main B 8TH BOYS BRONZE ST12 MA16
Sun 02/06/2022 4:30 PM Grand Ledge Beagle Main B 8TH BOYS BRONZE GL24 MA16
Sun 02/06/2022 5:45 PM Grand Ledge Beagle Main B 7TH BOYS GOLD DW24G LG16G
Sun 02/06/2022 7:00 PM Grand Ledge Beagle Main B 7TH BOYS GOLD LG16G GL19G
Holt High School Main Campus A
Sun 02/06/2022 2:00 PM Holt High School Main Campus A 7TH BOYS GOLD HT19G EL11G
Sun 02/06/2022 3:15 PM Holt High School Main Campus A 7TH BOYS SILVER WEST MV12 SP9
Sun 02/06/2022 4:30 PM Holt High School Main Campus A 7TH BOYS GOLD OK21G EL11G
Sun 02/06/2022 5:45 PM Holt High School Main Campus A 7TH BOYS GOLD OK21G HT19G
Holt High School Main Campus B
Sun 02/06/2022 2:00 PM Holt High School Main Campus B 7TH BOYS SILVER WEST HT20 ER11
Sun 02/06/2022 3:15 PM Holt High School Main Campus B 7TH BOYS SILVER WEST ER11 OK22
Sun 02/06/2022 4:30 PM Holt High School Main Campus B 7TH BOYS SILVER WEST SP9 HT20
Okemos High School C
Sun 02/06/2022 2:00 PM Okemos High School C 8TH BOYS SILVER WEST OL14 OK25
Okemos High School Main
Sun 02/06/2022 2:00 PM Okemos High School Main 7TH BOYS SILVER EAST HS21 OK23
Owosso New M.S. Gym
Sun 02/06/2022 12:45 PM Owosso New M.S. Gym 8TH BOYS SILVER EAST IO11 PT25
Sun 02/06/2022 2:00 PM Owosso New M.S. Gym 8TH BOYS SILVER EAST PT25 HS22
Sun 02/06/2022 3:15 PM Owosso New M.S. Gym 8TH BOYS SILVER EAST 1O12 PR12
Owosso Sr High School Main
Sun 02/06/2022 12:45 PM Owosso Sr High School Main 8TH BOYS SILVER EAST HS22 DW27
Sun 02/06/2022 2:00 PM Owosso Sr High School Main 8TH BOYS SILVER EAST PR12 OK26
Sun 02/06/2022 3:15 PM Owosso Sr High School Main 8TH BOYS SILVER EAST DW27 IO11

















 

LEGEND
Bath Bellevue CHAP Charlotte Corunna Dansville DeWitt Durand East Lansing Eaton Rapids Fowler Fowlerville Grand Ledge Haslett Holt Ionia
Laingsburg Lakewood Lansing Lansing Catholic Lansing Christian Leslie Maple Valley Marshall Mason Morrice New Lothrop Okemos Olivet
Ovid-Elsie Owosso Perry Pewamo-Westphalia Portland Potterville Springport St. Johns Stockbridge St. Patrick Waverly Webberville Williamston
Weekly Schedules:    Week 1    Week 2    Week 3    Week 4    Week 5    Week 6   

Team Schedules:    7th Boys Bronze    7th Boys Silver    7th Boys Gold    8th Boys Bronze    8th Boys Silver    8th Boys Gold   


Home Team is listed first on all schedules.