Legend
Red Cedar Basketball League
Red Cedar Basketball League
Red Cedar Basketball League

7th & 8th Grade Girls/Boys Fall League Schedule
Home
2019 - 2020 SEASON
2019 - 2020 SEASON

POSTED 11/3/19

              Sat 11/09/2019            
                    Date
Fowler Waldron Elementary/M.S
Sat 11/09/2019 9:00 AM Fowler Waldron Elementary/M.S 7th Girls Gold FW1 PT1
Sat 11/09/2019 10:15 AM Fowler Waldron Elementary/M.S 7th Girls Gold PT1 LS1
Sat 11/09/2019 11:30 AM Fowler Waldron Elementary/M.S 7th Girls Gold FW1 LS1
Sat 11/09/2019 12:45 PM Fowler Waldron Elementary/M.S 8th Girls Silver DW3 FW2
Sat 11/09/2019 2:00 PM Fowler Waldron Elementary/M.S 8th Girls Silver PR2 DW3
Sat 11/09/2019 3:15 PM Fowler Waldron Elementary/M.S 8th Girls Silver FW2 PR2
Ionia High School A
Sat 11/09/2019 9:00 AM Ionia High School A 7th Girls Silver WL4 IO3
Sat 11/09/2019 10:15 AM Ionia High School A 7th Girls Silver WL4 CO1
Sat 11/09/2019 11:30 AM Ionia High School A 7th Girls Silver CO1 OE1
Sat 11/09/2019 12:45 PM Ionia High School A 7th Girls Silver OE1 IO3
Ionia High School B
Sat 11/09/2019 9:00 AM Ionia High School B 8th Girls Silver CP1 IO2
Sat 11/09/2019 10:15 AM Ionia High School B 8th Girls Silver CP1 HS2
Sat 11/09/2019 11:30 AM Ionia High School B 8th Girls Silver IO2 HS2
Laingsburg Middle School
Sat 11/09/2019 9:00 AM Laingsburg Middle School 7th Girls Silver BT1 LG1
Sat 11/09/2019 10:15 AM Laingsburg Middle School 7th Girls Silver BT1 OW1
Sat 11/09/2019 11:30 AM Laingsburg Middle School 7th Girls Silver OW1 LG1
Sat 11/09/2019 12:45 PM Laingsburg Middle School 8th Girls Silver BT2 LG2
Sat 11/09/2019 2:00 PM Laingsburg Middle School 8th Girls Silver BT2 IO1
Sat 11/09/2019 3:15 PM Laingsburg Middle School 8th Girls Silver LG2 IO1
Mason Middle School
Sat 11/09/2019 9:00 AM Mason Middle School 7th Girls Gold DW2 MS1
Sat 11/09/2019 10:15 AM Mason Middle School 7th Girls Gold DW2 SJ1
Sat 11/09/2019 11:30 AM Mason Middle School 7th Girls Gold SJ1 MS1
Sat 11/09/2019 12:45 PM Mason Middle School Girls Bronze CH1 MS2
Sat 11/09/2019 2:00 PM Mason Middle School Girls Bronze OK1 CH1
Sat 11/09/2019 3:15 PM Mason Middle School Girls Bronze MS2 OK1
Ovid-Elsie Middle School
Sat 11/09/2019 9:00 AM Ovid-Elsie Middle School 8th Boys Fall CP2 OE5
Sat 11/09/2019 10:15 AM Ovid-Elsie Middle School 8th Boys Fall DR3 CP3
Sat 11/09/2019 11:30 AM Ovid-Elsie Middle School 8th Boys Fall CP2 DR4
Sat 11/09/2019 12:45 PM Ovid-Elsie Middle School 8th Boys Fall CP3 OE5
Sat 11/09/2019 2:00 PM Ovid-Elsie Middle School 7th Boys Fall OE3 OW2
Sat 11/09/2019 3:15 PM Ovid-Elsie Middle School 7th Boys Fall DR2 OW4
Sat 11/09/2019 4:30 PM Ovid-Elsie Middle School 7th Boys Fall OW2 DR2
Sat 11/09/2019 5:45 PM Ovid-Elsie Middle School 7th Boys Fall OW4 OE3
Pewamo Westphalia Fieldhouse A
Sat 11/09/2019 9:00 AM Pewamo Westphalia Fieldhouse A 7th Girls Silver PR1 PW1
Sat 11/09/2019 10:15 AM Pewamo Westphalia Fieldhouse A 7th Girls Silver FV2 PR1
Sat 11/09/2019 11:30 AM Pewamo Westphalia Fieldhouse A 7th Girls Silver FV2 DR1
Sat 11/09/2019 12:45 PM Pewamo Westphalia Fieldhouse A 7th Girls Silver DR1 PW1
Pewamo Westphalia Fieldhouse B
Sat 11/09/2019 9:00 AM Pewamo Westphalia Fieldhouse B 8th Girls Gold PT3 PW2
Sat 11/09/2019 10:15 AM Pewamo Westphalia Fieldhouse B 8th Girls Gold FV1 PT3
Sat 11/09/2019 11:30 AM Pewamo Westphalia Fieldhouse B 8th Girls Gold FV1 PW2
Stockbridge Jr/Sr High School
Sat 11/09/2019 9:00 AM Stockbridge Jr/Sr High School 8th Girls Gold LA2 ST1
Sat 11/09/2019 10:15 AM Stockbridge Jr/Sr High School 8th Girls Gold SJ3 ST1
Sat 11/09/2019 11:30 AM Stockbridge Jr/Sr High School 8th Girls Gold OK4 LA2
Sat 11/09/2019 12:45 PM Stockbridge Jr/Sr High School 8th Girls Gold OK4 SJ3
Sat 11/09/2019 2:00 PM Stockbridge Jr/Sr High School Girls Bronze OK3 PT5
Sat 11/09/2019 3:15 PM Stockbridge Jr/Sr High School Girls Bronze PT5 ST2
Sat 11/09/2019 4:30 PM Stockbridge Jr/Sr High School Girls Bronze PT4 OK3
Sat 11/09/2019 5:45 PM Stockbridge Jr/Sr High School Girls Bronze ST2 PT4
Waverly Middle School
Sat 11/09/2019 9:00 AM Waverly Middle School 7th Girls Silver WV1 EL1
Sat 11/09/2019 10:15 AM Waverly Middle School 7th Girls Silver MV1 OK2
Sat 11/09/2019 11:30 AM Waverly Middle School 7th Girls Silver EL1 MV1
Sat 11/09/2019 12:45 PM Waverly Middle School 7th Girls Silver WV1 OK2
Sat 11/09/2019 2:00 PM Waverly Middle School 8th Girls Silver EL2 WV2
Sat 11/09/2019 3:15 PM Waverly Middle School 8th Girls Silver EL2 LS2
Sat 11/09/2019 4:30 PM Waverly Middle School 8th Girls Silver WV2 LS2
Webberville Middle School
Sat 11/09/2019 9:00 AM Webberville Middle School 8th Boys Fall WB1 OW5
Sat 11/09/2019 10:15 AM Webberville Middle School 8th Boys Fall OW5 OE4
Sat 11/09/2019 11:30 AM Webberville Middle School 8th Boys Fall WB1 OE4
Sat 11/09/2019 12:45 PM Webberville Middle School 7th Boys Fall OE2 WB2
Sat 11/09/2019 2:00 PM Webberville Middle School 7th Boys Fall OE2 OW3
Sat 11/09/2019 3:15 PM Webberville Middle School 7th Boys Fall WB2 OW3
Williamston Memorial Lutheran
Sat 11/09/2019 9:00 AM Williamston Memorial Lutheran 8th Girls Gold WL1 HT2
Sat 11/09/2019 10:15 AM Williamston Memorial Lutheran 8th Girls Gold PT2 OL2
Sat 11/09/2019 11:30 AM Williamston Memorial Lutheran 8th Girls Gold WL1 OL2
Sat 11/09/2019 12:45 PM Williamston Memorial Lutheran 8th Girls Gold HT2 PT2
Sat 11/09/2019 2:00 PM Williamston Memorial Lutheran 7th Girls Gold LA1 HT1
Sat 11/09/2019 3:15 PM Williamston Memorial Lutheran 7th Girls Gold SJ2 WL3
Sat 11/09/2019 4:30 PM Williamston Memorial Lutheran 7th Girls Gold LA1 SJ2
Sat 11/09/2019 5:45 PM Williamston Memorial Lutheran 7th Girls Gold HT1 WL3
Sat 11/09/2019 7:00 PM Williamston Memorial Lutheran 8th Girls Silver ER2 HT3
              Sun 11/10/2019            
                    Date
Grand Ledge High School Main
Sun 11/10/2019 9:00 AM Grand Ledge High School Main 7th Girls Silver DW1 GL2
Sun 11/10/2019 10:15 AM Grand Ledge High School Main 7th Girls Silver DW1 HS1
Sun 11/10/2019 11:30 AM Grand Ledge High School Main 7th Girls Silver GL2 HS1
Sun 11/10/2019 12:45 PM Grand Ledge High School Main 7th Girls Silver ER1 PO1
Sun 11/10/2019 2:00 PM Grand Ledge High School Main 7th Girls Silver GL1 ER1
Sun 11/10/2019 3:15 PM Grand Ledge High School Main 7th Girls Silver OL1 PO1
Sun 11/10/2019 4:30 PM Grand Ledge High School Main 7th Girls Silver GL1 OL1
Maple Valley High School East
Sun 11/10/2019 9:00 AM Maple Valley High School East 8th Girls Silver DN1 MV2
Sun 11/10/2019 10:15 AM Maple Valley High School East 8th Girls Silver DN1 WL2
Sun 11/10/2019 11:30 AM Maple Valley High School East 8th Girls Silver WL2 MV2

 









 

Printable Versions
WORD      PDF
Bath   Charlotte   Corunna   Dansville   DeWitt   Durand   East Lansing   Eaton Rapids   Fowler   Fowlerville   Grand Ledge   Haslett   Holt
Ionia   Laingsburg   Lansing Catholic   Lansing Christian   Leslie   Maple Valley   Marshall   Mason   Morrice   Okemos   Olivet   Ovid-Elsie   Owosso
Perry   Pewamo-Westphalia   Portland    Portland St. Pats   Potterville   Springport  St. Johns   Stockbridge   Waverly   Webberville   Williamston
Weekly Schedules:    Week 1    Week 2    Week 3    Week 4

Team Schedules:    Girls Bronze    7th Girls Silver    7th Girls Gold    8th Girls Silver    8th Girls Gold    7th Boys Fall     8th Boys Fall


Home Team is listed first on all schedules.